PVCBP-2016
Manufacturer
Integra Enclosures
VIGOR # :
Description
PVC BACK PANEL FOR GENESIS 24X24
Catalog
Box Accessories
DataSheet
PVCBP-2016 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Accessory Type:Panel
For Use With/Related Products:Enclosures
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PIN STRIP FOR RPI-BC HOUSING
1592ETV
1592ETV
PAD MNT FPOR 1592 T CASE
AHSNK
AHSNK
SLOT NUT KIT AHSNK
MK24-B-2-OE
MK24-B-2-OE
SWITCH REED SPST-NC 300MA 30V
PVCBP-2016
PVCBP-2016
MUR220RL
MUR220RL
DIODE GEN PURP 200V 2A AXIAL