ASE10X10X6NK
Manufacturer
nVent Hoffman
VIGOR # :
Description
JUNCTION BOX STEEL 10"L X 10"W
Catalog
Boxes
DataSheet
ASE10X10X6NK PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Junction Box
Size / Dimension:10.000" L x 10.000" W (254.00mm x 254.00mm)
Height:5.984" (152.00mm)
Area (L x W):100in² (645cm²)