BC-CGP-112110
Description
BOX PC GRAY 8.27"L X 4.33"W
DataSheet
BC-CGP-112110 PDF
Container Type:Box
Size / Dimension:8.268" L x 4.331" W (210.00mm x 110.00mm)
Height:3.937" (100.00mm)
Area (L x W):35.8in² (231cm²)
Color:Light Gray
Thickness:0.126" (3.20mm)
Features:Flame Retardant, Hinged, Latches, Lockable, Sealing Gasket
Ratings:IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A