1590WLBBK
Description
BOX ALUM BLACK 1.99"L X 1.99"W
DataSheet
1590WLBBK PDF
Type Description
Series:1590W
Container Type:Box
Size / Dimension:1.988" L x 1.988" W (50.50mm x 50.50mm)
Height:1.220" (30.99mm)
Area (L x W):3.95in² (25.5cm²)
Color:Black
Thickness:0.080" (2.03mm)
Features:Watertight
Ratings:IP65
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EM 221 F
EM 221 F
BOX PLASTIC GRAY 7.87"L X 4.72"W
CU-4472
CU-4472
BOX ALUM NATURAL 4.75"L X 3.15"W
1590BBBK
1590BBBK
BOX ALUM BLACK 4.71"L X 3.7"W
5434 SL005
5434 SL005
CABLE 4COND 16AWG SLATE 100'
1590WLBBK
1590WLBBK
BOX ALUM BLACK 1.99"L X 1.99"W
000440
PEPPER WIRELESS C1 EA UART
VS-80APF06PBF
VS-80APF06PBF
DIODE GEN PURP 600V 80A TO247AC