1455C1201RD
Description
BOX ALUM RED 4.72"L X 2.13"W
DataSheet
1455C1201RD PDF
Type Description
Series:1455
Container Type:Box
Size / Dimension:4.724" L x 2.126" W (120.00mm x 54.00mm)
Height:0.906" (23.00mm)
Area (L x W):10.1in² (65cm²)
Design:End Panel(s)
Material:Metal, Aluminum
Color:Red
Thickness:0.060" (1.52mm)