BC-CTP-112607
Description
BOX PC CLEAR 10.24"L X 4.33"W
DataSheet
BC-CTP-112607 PDF
Container Type:Box
Size / Dimension:10.236" L x 4.331" W (260.00mm x 110.00mm)
Height:2.953" (75.00mm)
Area (L x W):44.3in² (286cm²)
Color:Light Gray, Clear Cover
Thickness:0.126" (3.20mm)
Features:Flame Retardant, Hinged, Latches, Lockable, Sealing Gasket
Ratings:IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A