1555R2F17GY
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
RAL7035 GREY WATERTIGHT PLASTIC
Catalog
Boxes
DataSheet
1555R2F17GY PDF
Type Description
Series:1555F
Package:Bag
Part Status:Active
Container Type:Enclosure
Size / Dimension:6.300" L x 6.300" W (160.02mm x 160.02mm)
Height:1.480" (37.59mm)
Area (L x W):39.7in² (256cm²)