S3A-302112-K
Manufacturer
New Age Enclosures
VIGOR # :
Description
MINI AA BATTERY BOX - KIT
Catalog
Boxes
DataSheet
S3A-302112-K PDF
Type Description
Series:*
Package:Bag
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:3.020" L x 2.100" W (76.71mm x 53.34mm)
Height:1.270" (32.26mm)
Area (L x W):6.34in² (40.9cm²)
Design:Hand Held, Cover Included
Material:Plastic, ABS
Color:-
Thickness:0.062" (1.57mm)