BC-CTS-082508
Description
BOX PC CLEAR 9.84"L X 3.15"W
DataSheet
BC-CTS-082508 PDF
Container Type:Box
Size / Dimension:9.843" L x 3.150" W (250.00mm x 80.00mm)
Height:3.346" (85.00mm)
Area (L x W):31.0in² (200cm²)
Ratings:IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A
Material Flammability Rating:UL94 5VA, UL94 V-0, UL94 HB
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1418U24
1418U24
BOX STEEL GRAY 72"L X 30"W
1590WBS
1590WBS
BOX ALUM UNPAINTED 4.41"LX2.38"W
1437B
1437B
BOX STEEL GRAY 6"L X 4"W
DB15-14
DB15-14
3PH BRIDGE DB 1400V 25A
Y3000
Y3000
INLINE Y BLOCK FOR MINI SIZE CBL
BC-CTS-082508
BC-CTS-082508
BOX PC CLEAR 9.84"L X 3.15"W
MBRB750HE3_A/P
MBRB750HE3_A/P
DIODE SCHOTTKY 50V 7.5A TO263AB