1555NF42GY
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX ABS GRAY 4.72"L X 4.72"W
Catalog
Boxes
DataSheet
1555NF42GY PDF
Type Description
Series:1555F
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:4.723" L x 4.723" W (119.96mm x 119.96mm)
Height:2.441" (62.00mm)
Area (L x W):22.3in² (144cm²)
Design:Cover Included
Material:Plastic, ABS
Color:Gray
Thickness:0.157" (4.00mm)