1590HFBK
Description
BOX ALUM BLACK 2.07"L X 1.5"W
DataSheet
1590HFBK PDF
Type Description
Series:1590F
Container Type:Box
Size / Dimension:2.067" L x 1.496" W (52.50mm x 38.00mm)
Height:1.280" (32.51mm)
Area (L x W):3.08in² (19.9cm²)
Color:Black
Thickness:0.080" (2.03mm)
Features:EMI Shielded, Mounting Flange
Ratings:IP54
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
UNC 2 3/4-6-6-BLUE/WHITE
UNC 2 3/4-6-6-BLUE/WHITE
CABINET ALUM BLU/WHI 6"L X 6"W
BOX FIBERGLASS GRY 3.15"LX2.95"W
C2KH,BK
C2KH,BK
BOX ABS BLACK 1.25"L X 1.9"W
32-60
FIBER OPTIC SHEARS
MBRB10100-TP
MBRB10100-TP
DIODE SCHOTTKY 100V 10A D2PAK