BC-ATP-112107
Manufacturer
IndustrialeMart
VIGOR # :
Description
BOX ABS CLEAR 8.27"L X 4.33"W
Catalog
Boxes
DataSheet
BC-ATP-112107 PDF
Type Description
Series:P
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:8.268" L x 4.331" W (210.00mm x 110.00mm)
Height:2.953" (75.00mm)
Area (L x W):35.8in² (231cm²)
Design:Hinged Door, Stainless Steel Latch
Material:Plastic, ABS Body, Polycarbonate Cover
Color:Light Gray, Clear Cover
Thickness:0.126" (3.20mm)