R100-080-000
Description
BOX ALUM BEIGE 3.15"L X 3.15"W
DataSheet
R100-080-000 PDF
Type Description
Series:R100
Package:Box
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:3.150" L x 3.150" W (80.00mm x 80.00mm)
Height:2.362" (60.00mm)
Area (L x W):9.92in² (64.0cm²)
Design:Split Sides
Material:Metal, Aluminum
Color:Beige
Thickness:-
Features:PCB Supports, Watertight
Ratings:DIN 40050, IP66, NEMA 4X
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CU-5347-B
CU-5347-B
BOX ALUM BLACK 7.39"L X 4.7"W
032C,GY
032C,GY
BOX PLSTC GRAY/CLR 4.38"LX3.25"W
251R,AL
251R,AL
BOX ABS ALMOND 5.62"L X 3.25"W
CABLE ASSY DB25 SHLD GRAY 500MM