1591XXTSFLBK
Description
BOX PLASTIC BLK 4.85"L X 3.28"W
DataSheet
1591XXTSFLBK PDF
Type Description
Series:1591XXSFL
Package:Bag
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:4.853" L x 3.278" W (123.27mm x 83.26mm)
Height:2.392" (60.76mm)
Area (L x W):15.9in² (103cm²)
Design:Cover Included
Material:Plastic, Non Specified
Color:Black
Thickness:0.079" (2.01mm)
Features:Mounting Flange, PCB Supports
Ratings:IP54
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1557BBK
1557BBK
ABS NEMA WALL MNT ENCL BK
222I,BK
222I,BK
BOX ABS BLACK 4.1"L X 2.6"W
U45P
U45P
COMP STORAGE PLSTC 16.5"L X 12"W
RNCF0603DTC6R81
RNCF0603DTC6R81
RES 6.81 OHM 0.5% 1/10W 0603