1555B2F22GY
Description
RAL7035 GREY WATERTIGHT PLASTIC
Catalog
Boxes
DataSheet
1555B2F22GY PDF
Type Description
Series:1555F
Package:Bag
Part Status:Active
Container Type:Enclosure
Size / Dimension:2.560" L x 2.560" W (65.02mm x 65.02mm)
Height:1.670" (42.42mm)
Area (L x W):6.54in² (42.2cm²)
Design:Cover Included
Material:Plastic, Polycarbonate
Color:Gray
Thickness:-
Features:-
Ratings:IP68, NEMA 4, 4X, 6, 6P, 12, 13
Material Flammability Rating:UL94 5VA
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1590A
1590A
BOX ALUM UNPAINTED 3.64"LX1.52"W
1411R
1411R
BOX ALUM GRAY 7.98"L X 6.01"W
BOS 701
BOS 701
BOX ABS BLACK 5.91"L X 3.15"W
G3VM-61D1
G3VM-61D1
SSR RELAY SPST-NO 500MA 0-60V