BC-ATS-141709
Description
BOX ABS CLEAR 6.69"L X 5.51"W
DataSheet
BC-ATS-141709 PDF
Container Type:Box
Size / Dimension:6.693" L x 5.512" W (170.00mm x 140.00mm)
Height:3.740" (95.00mm)
Area (L x W):36.9in² (238cm²)
Features:Sealing Gasket, Wall Mount
Ratings:IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A
Material Flammability Rating:UL94 HB
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CM690-TEX-BLK
CM690-TEX-BLK
10.875 X 8.50 X 4.25 BLACK
SN-3705
SN-3705
BOX STEEL GRAY 12"L X 12"W
1590Q
1590Q
BOX ALUM UNPAINTED 4.72"LX4.72"W
ESH2D M4G
ESH2D M4G
DIODE GEN PURP 200V 2A DO214AA