1590CFBK
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX ALUM BLACK 4.71"L X 3.7"W
Catalog
Boxes
DataSheet
1590CFBK PDF
Type Description
Series:1590F
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:4.705" L x 3.701" W (119.50mm x 94.00mm)
Height:2.283" (57.99mm)
Area (L x W):17.3in² (112cm²)
Design:Cover Included
Material:Metal, Aluminum
Color:Black
Thickness:0.080" (2.03mm)