PTT-10482-C
Manufacturer
Bud Industries, Inc.
VIGOR # :
Description
JUNCTION BOX ABS 2.71"L X 3.85"W
Catalog
Boxes
DataSheet
PTT-10482-C PDF
Type Description
Series:PTT
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Junction Box
Size / Dimension:2.710" L x 3.850" W (68.83mm x 97.79mm)
Height:1.690" (42.93mm)
Area (L x W):10.4in² (67cm²)
Design:Cover Included
Material:Plastic, ABS
Color:Gray
Thickness:0.119" (3.02mm)