1550WFBK
Description
BOX ALUM BLACK 6.73"L X 4.76"W
DataSheet
1550WFBK PDF
Type Description
Series:1550W
Container Type:Box
Size / Dimension:6.732" L x 4.764" W (170.99mm x 121.01mm)
Height:4.138" (105.11mm)
Area (L x W):32.1in² (207cm²)
Color:Black
Thickness:0.079" (2.01mm)
Features:Watertight
Ratings:IP66
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RP1145BF
RP1145BF
ENCL OWHT ABS 125X85X70 W/FL
C4KH,GY
C4KH,GY
BOX ABS GRAY 2.13"L X 1.38"W
EN4SD363612SSWH
EN4SD363612SSWH
BOX S STEEL WHITE 36"L X 36"W
MTG82AD6
MTG82AD6
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V
1550WFBK
1550WFBK
BOX ALUM BLACK 6.73"L X 4.76"W
8000 A 0G
8000 A 0G