PTT-10680
Manufacturer
Bud Industries, Inc.
VIGOR # :
Description
JUNCTION BOX ABS 2.96"L X 3.59"W
Catalog
Boxes
DataSheet
PTT-10680 PDF
Type Description
Series:PTT
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Junction Box
Size / Dimension:2.960" L x 3.590" W (75.18mm x 91.19mm)
Height:1.690" (42.93mm)
Area (L x W):10.6in² (68cm²)
Design:Cover Included
Material:Plastic, ABS
Color:Gray
Thickness:0.119" (3.02mm)