ATPH18650200SET
Manufacturer
Rose+Krieger
VIGOR # :
Description
BOX ALUM GRAY/NAT 7.87"LX7.24"W
Catalog
Boxes
DataSheet
ATPH18650200SET PDF
Type Description
Series:Alu-Topline
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:7.874" L x 7.236" W (200.00mm x 183.80mm)
Height:2.685" (68.20mm)
Area (L x W):57.0in² (368cm²)
Design:Split Sides and End Panel(s)
Material:Metal, Aluminum with Plastic, ABS Lids
Color:Gray, Natural
Thickness:0.078" (1.98mm)
Features:-
Ratings:IP40
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1437MA
1437MA