ATPH18500200SET
Manufacturer
Rose+Krieger
VIGOR # :
Description
BOX ALUM GRAY/NAT 7.87"LX7.24"W
Catalog
Boxes
DataSheet
ATPH18500200SET PDF
Type Description
Series:Alu-Topline
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:7.874" L x 7.236" W (200.00mm x 183.80mm)
Height:2.094" (53.20mm)
Area (L x W):57.0in² (368cm²)
Design:Split Sides and End Panel(s)
Material:Metal, Aluminum with Plastic, ABS Lids
Color:Gray, Natural
Thickness:0.078" (1.98mm)