R251-080-160
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX ALUM SILVER 6.3"L X 4.65"W
Catalog
Boxes
DataSheet
R251-080-160 PDF
Type Description
Series:R251
Package:Box
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:6.299" L x 4.646" W (160.00mm x 118.00mm)
Height:1.457" (37.00mm)
Area (L x W):29.3in² (189cm²)
Design:Split Sides
Material:Metal, Aluminum
Color:Silver
Thickness:0.091" (2.30mm)