1555C2F22GY
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX PLASTIC GRAY 4.72"L X 2.59"W
Catalog
Boxes
DataSheet
1555C2F22GY PDF
Type Description
Series:1555F
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:4.722" L x 2.590" W (119.94mm x 65.79mm)
Height:1.654" (42.01mm)
Area (L x W):12.3in² (79cm²)
Design:Cover Included
Material:Plastic, Polycarbonate
Color:Gray
Thickness:0.157" (4.00mm)