BC-ATS-101007
Description
BOX ABS CLEAR 3.94"L X 3.94"W
DataSheet
BC-ATS-101007 PDF
Container Type:Box
Size / Dimension:3.937" L x 3.937" W (100.00mm x 100.00mm)
Height:2.953" (75.00mm)
Area (L x W):15.5in² (100cm²)
Features:Sealing Gasket, Wall Mount
Ratings:IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A
Material Flammability Rating:UL94 HB
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1458VC3
1458VC3
BOX STEEL BLACK 6"L X 6"W
EN4SD482410LG
EN4SD482410LG
BOX STEEL GRAY 48"L X 24"W
CHASSIS ALUM UNPTD 2.25"LX1.5"W