1590LLBF
Description
BOX ALUM UNPAINTED 1.97"LX1.97"W
DataSheet
1590LLBF PDF
Type Description
Series:1590F
Package:Bag
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm)
Height:1.043" (26.50mm)
Area (L x W):3.88in² (25.0cm²)
Design:Cover Included
Material:Metal, Aluminum
Color:Unpainted
Thickness:0.079" (2.01mm)