BC-CGP-112610
Description
BOX PC GRAY 10.24"L X 4.33"W
DataSheet
BC-CGP-112610 PDF
Container Type:Box
Size / Dimension:10.236" L x 4.331" W (260.00mm x 110.00mm)
Height:3.937" (100.00mm)
Area (L x W):44.3in² (286cm²)
Color:Light Gray
Thickness:0.126" (3.20mm)
Features:Flame Retardant, Hinged, Latches, Lockable, Sealing Gasket
Ratings:IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A
Material Flammability Rating:UL94 5VA, UL94 V-0, UL94 HB
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
191I,AL
191I,AL
BOX ABS ALMOND 9.5"L X 6.34"W
151W,AL
151W,AL