1418N4ALC10
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX ALUMINUM NAT 20"L X 16"W
Catalog
Boxes
DataSheet
1418N4ALC10 PDF
Type Description
Series:1418
Package:Box
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:20.000" L x 16.000" W (508.00mm x 406.40mm)
Height:10.000" (254.00mm)
Area (L x W):320in² (2065cm²)
Design:Hinged Door, Lid
Material:Metal, Aluminum
Color:Natural
Thickness:0.100" (2.54mm)