1594EWGY
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX ABS GRAY 6.58"L X 4.21"W
Catalog
Boxes
DataSheet
1594EWGY PDF
Type Description
Series:1594W
Package:Bag
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:6.575" L x 4.213" W (167.01mm x 107.01mm)
Height:2.555" (64.90mm)
Area (L x W):27.7in² (179cm²)
Design:Cover Included
Material:Plastic, ABS
Color:Gray
Thickness:0.130" (3.30mm)