BC-CTP-101508
Description
BOX PC CLEAR 5.91"L X 3.94"W
DataSheet
BC-CTP-101508 PDF
Container Type:Box
Size / Dimension:5.906" L x 3.937" W (150.00mm x 100.00mm)
Height:3.346" (85.00mm)
Area (L x W):23.3in² (150cm²)
Color:Light Gray, Clear Cover
Thickness:0.126" (3.20mm)
Features:Flame Retardant, Hinged, Latches, Lockable, Sealing Gasket
Ratings:IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A