1455J1201RD
Description
BOX ALUM RED 4.72"L X 3.07"W
DataSheet
1455J1201RD PDF
Type Description
Series:1455
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:4.724" L x 3.071" W (120.00mm x 78.00mm)
Height:1.063" (27.00mm)
Area (L x W):14.5in² (94cm²)
Design:End Panel(s)
Material:Metal, Aluminum
Color:Red
Thickness:0.060" (1.52mm)