1455N1201
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BOX ALUM NATURAL 4.72"LX4.06"W
Catalog
Boxes
DataSheet
1455N1201 PDF
Type Description
Series:1455
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:4.724" L x 4.055" W (120.00mm x 103.00mm)
Height:2.087" (53.00mm)
Area (L x W):19.2in² (124cm²)
Design:End Panel(s)
Material:Metal, Aluminum
Color:Natural
Thickness:0.060" (1.52mm)