1590P1FBK
Description
BOX ALUM BLACK 6.02"L X 3.27"W
DataSheet
1590P1FBK PDF
Type Description
Series:1590F
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:6.024" L x 3.268" W (153.01mm x 83.01mm)
Height:2.047" (52.00mm)
Area (L x W):19.7in² (127cm²)
Design:Cover Included
Material:Metal, Aluminum
Color:Black
Thickness:0.080" (2.03mm)