1455CF801
Description
EXTRUDED ALUMINUM ENCLOSURE W/ I
Catalog
Boxes
DataSheet
1455CF801 PDF
Type Description
Series:1455F
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:3.150" L x 2.913" W (80.01mm x 73.99mm)
Height:0.906" (23.01mm)
Area (L x W):9.16in² (59.1cm²)
Design:End Panel(s)
Material:Metal, Aluminum
Color:Clear
Thickness:0.059" (1.50mm)