1590Z160
Description
BOX ALUM UNPAINTED 6.3"L X 6.3"W
DataSheet
1590Z160 PDF
Type Description
Series:1590Z
Container Type:Box
Size / Dimension:6.299" L x 6.299" W (160.00mm x 160.00mm)
Height:3.573" (90.75mm)
Area (L x W):39.7in² (256cm²)
Design:Cover Included
Material:Metal, Aluminum
Color:Unpainted
Thickness:0.080" (2.03mm)