1455CF1201BK
Description
EXTRUDED ALUMINUM ENCLOSURE W/ I
DataSheet
1455CF1201BK PDF
Type Description
Series:1455F
Container Type:Box
Size / Dimension:4.724" L x 2.913" W (119.99mm x 73.99mm)
Height:0.906" (23.01mm)
Area (L x W):13.7in² (89cm²)
Design:End Panel(s)
Material:Metal, Aluminum
Color:Black
Thickness:0.059" (1.50mm)