1550WDBK
Description
BOX ALUM BLACK 4.51"L X 2.52"W
DataSheet
1550WDBK PDF
Type Description
Series:1550W
Container Type:Box
Size / Dimension:4.508" L x 2.520" W (114.50mm x 64.00mm)
Height:2.169" (55.09mm)
Area (L x W):11.5in² (74cm²)
Color:Black
Thickness:0.071" (1.80mm)
Features:Watertight
Ratings:IP66
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1590DF
1590DF
BOX ALUM UNPAINTED 7.4"LX4.72"W