AN-1305-AB
Description
BOX ALUM BLACK 5.83"L X 4.25"W
DataSheet
AN-1305-AB PDF
Container Type:Box
Size / Dimension:5.830" L x 4.252" W (148.08mm x 108.00mm)
Height:2.950" (74.93mm)
Area (L x W):24.8in² (160cm²)
Color:Black
Thickness:0.130" (3.30mm)
Features:Card Guides, PCB Supports, Watertight
Ratings:IP68, NEMA 4X,6,6P,12,13
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CO1PB
CO1PB
COMMANDER 6 X 4 X 4 INCHES CO1PB
CM1812ULP-PB
CM1812ULP-PB
18 X 12 X 7 NEMA 1 POWDER BLUE
CH6,BK
CH6,BK
BOX ABS BLACK 2.39"L X 1.74"W
LED REFLECT INTERNAL 24V 5MM RED
LED REFLECT OUTSIDE 24V 5MM RED