1590WP1BK
Description
BOX ALUM BLACK 6.02"L X 3.27"W
DataSheet
1590WP1BK PDF
Type Description
Series:1590W
Container Type:Box
Size / Dimension:6.024" L x 3.268" W (153.01mm x 83.01mm)
Height:1.988" (50.50mm)
Area (L x W):19.7in² (127cm²)
Color:Black
Thickness:0.080" (2.03mm)
Features:Watertight
Ratings:IP65
Material Flammability Rating:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
T300
T300
COMP STORAGE PLSTC 6.63"LX3.38"W
P3A-260906S
P3A-260906S
MINI REMOTE
BOX PLASTIC GRAY 6.3"L X 4.72"W
1590WP1BK
1590WP1BK
BOX ALUM BLACK 6.02"L X 3.27"W
EZ-43F0-0431
EZ-43F0-0431
LED ARRAY RED/GREEN/BLUE W/BRD
CN648 BK
CN648 BK
DIODE GP 500V 400MA DO-41SP