ASE10X8X4
Manufacturer
nVent Hoffman
VIGOR # :
Description
JUNCTION BOX STEEL 10"L X 8"W
Catalog
Boxes
DataSheet
ASE10X8X4 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Junction Box
Size / Dimension:10.000" L x 7.992" W (254.00mm x 203.00mm)
Height:4.016" (102.00mm)
Area (L x W):80.0in² (516cm²)