BC-ATS-081104
Manufacturer
IndustrialeMart
VIGOR # :
Description
BOX ABS CLEAR 4.33"L X 3.15"W
Catalog
Boxes
DataSheet
BC-ATS-081104 PDF
Type Description
Series:S
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:4.331" L x 3.150" W (110.00mm x 80.00mm)
Height:1.772" (45.00mm)
Area (L x W):13.6in² (88cm²)
Design:Lift-Off Screw Cover
Material:Plastic, ABS Body, Polycarbonate Cover
Color:Light Gray, Clear Cover
Thickness:-
Features:Sealing Gasket, Wall Mount
Ratings:IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A