E30161609
Manufacturer
Rose+Krieger
VIGOR # :
Description
BOX PET ORANGE 6.3"L X 6.3"W
Catalog
Boxes
DataSheet
E30161609 PDF
Type Description
Series:E30
Package:Bulk
Part Status:Active
Container Type:Box
Size / Dimension:6.299" L x 6.299" W (160.00mm x 160.00mm)
Height:3.543" (90.00mm)
Area (L x W):39.7in² (256cm²)
Design:Cover Included
Material:Plastic, Polyethylene Terephthalate (PET)
Color:Orange
Thickness:0.118" (3.00mm)