AKCHMF-025
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
CABLE 2RCA MALE-FEMALE 2.5M
Catalog
Barrel - Audio Cables
DataSheet
AKCHMF-025 PDF
Type Description
Series:-
Package:-
Part Status:Obsolete
1st Connector:Phono (RCA) Jack (2)
2nd Connector:Phono (RCA) Plug (2)
Channels:Mono
Length:8.2' (2.50m)
Color:Black
Shielding:Shielded
Usage:Extension
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
A004-006
A004-006
CABLE COAX COMPOSITE GOLD 6'
CAB-14164
CAB-14164
AUDIO CABLE TRRS - 3FT
AKCHMM-015
AKCHMM-015
CABLE 2RCA MALE-MALE 1.5M
GCQ1555C1H4R2DB01D
GCQ1555C1H4R2DB01D
CAP CER 4.2PF 50V C0G/NP0 0402
CY3250-24X94QFN
CY3250-24X94QFN
EVAL KITS/TOOLS
AKCHMF-025
AKCHMF-025
CABLE 2RCA MALE-FEMALE 2.5M
KBJ2510G
KBJ2510G
BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 25A KBJ