35HR03684
Manufacturer
Switchcraft / Conxall
VIGOR # :
Description
CABLE STEREO PLUG-STRIP&TIN 3FT
Catalog
Barrel - Audio Cables
DataSheet
35HR03684 PDF
Type Description
Series:-
Package:-
Part Status:Obsolete
1st Connector:Phone Plug, 3.5mm (1/8")
2nd Connector:Cable (Round)
Channels:Stereo (3 Conductor, TRS)
Length:3.0' (91.44cm)
Color:Black
Shielding:Shielded
Usage:Headphones
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
A050-006
A050-006
CABLE AUDIO DUAL 6' GOLD
35HR14484
35HR14484
CABLE STEREO PLUG-STRIP&TIN 12FT
AK-AV505
AK-AV505
CABLE AUD/VIDEO RCA HI QUAL 5M
SW GR100/15-20 AT
SW GR100/15-20 AT
SWITCH REED SPST-NO 1A 150V
VP10BKX
VP10BKX
PATCHCORD VIDEO STD 10' BLACK
MB40201V2-000U-A99
MB40201V2-000U-A99
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE