PXPTPU12FBF08XRJ100PU
Manufacturer
Bulgin
VIGOR # :
Description
CBL ASSY M12 X TO RJ45 10M
Catalog
Between Series Adapter Cables
DataSheet
PXPTPU12FBF08XRJ100PU PDF
Type Description
Series:Buccaneer® M12
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Circular 08 pos Female to RJ45, 8p8c
Length:32.81' (10.00m)
Cable Type:Round
Color:Teal
Shielding:-
Usage:Cat6a, Industrial Environments - IP67
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MQDEC-1703SS-USB
MQDEC-1703SS-USB
CBL M12-17 FEM TO USB
ADPT CBL 2.5X5.5 F BRRL TO SAE
SYSTEM CABLE
VJ0603D4R3BLBAJ
VJ0603D4R3BLBAJ
CAP CER 4.3PF 100V C0G/NP0 0603