XS2F-M12PVC4S10M
Manufacturer
Omron Electronics Components
VIGOR # :
Description
CBL FMALE TO WIRE LEAD 4P 32.8'
Catalog
Circular Cable Assemblies
DataSheet
XS2F-M12PVC4S10M PDF
Type Description
Series:XS2
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
1st Connector Type:Plug
1st Connector Gender:Female Sockets
1st Connector Number of Positions:4
1st Connector Number of Positions Loaded:All
1st Connector Shell Size - Insert:M12
1st Connector Orientation:Keyed
1st Connector Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Type:Wire Leads
2nd Connector Gender:-
2nd Connector Number of Positions:-
2nd Connector Number of Positions Loaded:-
2nd Connector Shell Size - Insert:-
2nd Connector Orientation:-
2nd Connector Mounting Type:-
Length:32.8' (10.00m)
Assembly Configuration:Standard
Cable Type:Round
Cable Material:Polyvinyl Chloride (PVC)
Color:Black
Shielding:Unshielded
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Usage:Industrial Environments
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
L80001A0003
L80001A0003
M12X1-M12X1 X-CODE (M-M) CAT.6A
CBL MALE RA TO WIRE LD 4P 16.4'
CBL FMALE RA TO WIRE 4POS 32.8'
VPL26-930
VPL26-930
PWR XFMR LAMINATED 25.0VA CHAS
SMA2J43A
SMA2J43A
TVS DIODE 400W 43V 69.4V UNI SMA
XS2F-M12PVC4S10M
XS2F-M12PVC4S10M
GMA012B75
GMA012B75
1.2" 5X7 DOT MATRIX ANODE COLUMN