CB1.37-IPX4LLK-SAF3GT-6IN
Description
I-PEX(MHF4)LK TO SMA BKHD FEMALE
DataSheet
CB1.37-IPX4LLK-SAF3GT-6IN PDF
Type Description
Series:MHF4
Package:Bag
Part Status:Active
Style:SMA to IPEX MHF4
1st Connector:SMA Jack
2nd Connector:IPEX MHF4 LK (Locking) Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Female
Length:6.000" (152.40mm)
Cable Type:1.37mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:Black
Features:Shielded
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C