095-850-160M075
Manufacturer
Connex (Amphenol RF)
VIGOR # :
Description
HD-BNC STRAIGHT PLUG TO HD-BNC S
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
095-850-160M075 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Style:HD-BNC to HD-BNC
1st Connector:HD-BNC Plug
2nd Connector:HD-BNC Plug
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Male
Length:29.53" (750.00mm)
Cable Type:Belden 1694A
Cable Impedance:-
Connector Impedance:-
Overall Impedance:75 Ohms
Frequency - Max:3 GHz