Q-710420003108I
Manufacturer
Amphenol
VIGOR # :
Description
SMA-SJ/SMP-RP G174 108I
Catalog
Coaxial Cables (RF)
DataSheet
Q-710420003108I PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Style:RP-SMA to SMP
1st Connector:RP-SMA Jack
2nd Connector:SMP Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Male
2nd Contact Gender:Female
Length:108.0" (2.7m) 9.0'
Cable Type:RG-174
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:50 Ohms
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:1 GHz