095-909-189M050
Description
RF CABLE ASSEMBLY N-TYPE RIGHT A
DataSheet
095-909-189M050 PDF
Part Status:Active
Style:RP-TNC to N-Type
1st Connector:RP-TNC Plug
2nd Connector:N-Type Plug, Right Angle
1st Contact Gender:Female
2nd Contact Gender:Male
Length:19.69" (500.00mm)
Cable Type:LMR 240
Cable Impedance:50 Ohms
Connector Impedance:-
Overall Impedance:50 Ohms
Frequency - Max:6 GHz
Color:Black
Features:-
Operating Temperature:-65°C ~ 165°C